Spórolok - PET palackból esőztető öntöző házilag + kép + leírás +tapasztalat
Kapcsolódó link..
Szenzációs magyar találmány - Szemétből építőanyag
Ez tényleg a világ legolcsóbb öntözője! Locsolója. Szórófejes locsolója. Esőztető öntözője. Ahogy Neked tetszik. :) A lényeg, hogy Te is elkészítheted, anélkül, hogy vásárolnod kellene hozzá.
Mókuspanna talált a neten PET palackok alternatív hasznosításáról jó kis képeket, amiket velem is megosztott. Mivel szegénynek nincs kertje és így nem tudja tesztelni, mi szívesen átvettük tőle a kísérletet, azért is, mert az egyik öntözőnk pont tegnap ment tönkre.
Ha szereted a kerti tippeket és/vagy a saját készítésű ötleteket, kövesd mókust, sok van még neki. :)
Az elképzelés rémesen egyszerű, a slagra dugjuk rá a kiürült vizes/üdítős PET palackot, szúrjunk rá lyukakat és már mehet is a dolog. No de...
Sajnos a mi slagjaink, csatlakozóink elsőre nem voltak kompatibilisek a PET nyakával, némi hegesztésre volt szükség.
Próbáltuk a mindent megoldó Duct Tape-pel, de sajnos ebben az esetben erősen melléfolyt a víz az illesztésnél, pedig a mókusfiúk biztos tudják, hogy amelyik probléma nem orvosolható DuctTape-pel vagy WD40-nel, az már nem is megoldható. :)
Szórófejes, 5-funkciós, kényeztet és spórol Neked. Mi az? Megtudhatod, ha feliratkozol a cikksorozatunkra! Csak egy e-mail cím és már repülnek is a mókuslevelek. Tarts velünk! --->
Ekkor került elő a melegragasztó, másnéven ragasztópisztoly. Ez a tesztelés után már jó megoldásnak tűnt, legalábbis most már több óra menetidő után bátran állíthatjuk, hogy ez a megoldás működőképes. Azóta a természet megoldja.:)
Mire lesz szükség?
- 1 PET palack ( min. 1.5L-es)
- slag
- ragasztópisztoly
- alkoholos filctoll
- valamilyen tű vagy lukasztásra alkalmas szerszám
- tapétavágó a slaghoz (amennyiben darabolni kell)
Mire figyeljek?
A PET palackon a lyukakat úgy kell felrajzolni, hogy nagyjából minden elvárt irányba egységes vízsugár legyen a végeredmény.
Kíváncsi vagy, hogyan tudsz a WC-lehúzáson spórolni egy hasonlóan egyszerű trükkel? Szintén nem kell hozzá semmit vásárolnod, sőt, lehet, hogy még egy PET palack is elég ahhoz is. :) Megmutatom, csak tarts velem a 150 napos rezsicsökkentő tréningen! Itt tudsz feliratkozni! --->
Induljon a teszt!
Az első tesztnél 4 sornyit készítettünk, a képen látszik, hogy milyen erősen spriccel így a víz.
A vége nálunk 6 sorban 13 lyuk lett. Ezzel nagy területet lehet belocsolni, természetesen kisebb vízsugárral, de így a teljesítmény kb. megegyezik egy hagyományos / billenős locsolóéval. (kép a teszt végén)
A lyukakat valamilyen tűvel készítsük, hogy ne legyenek túl nagyok a szelepek.
Így csináld!
Attól függően, hogy merre szeretnénk, hogy menjen a vízsugár, úgy kell beleszurkálni a palackba a tűvel. Ez nagyon fontos, ezen áll vagy bukik a megfelelő működés. ;)
Előbb támaszték kellett a palacknak - erre csak fel tudtuk használni az eddig sikertelen DT szalagot, aztán a slag végét beleragasztottuk az üveg szájába. A ragasztónak meg kell száradnia, ezért a palackot és a slagot arra alkalmas helyen rögzíteni kell, nálunk ezt a kerti asztal - napernyő rúd – tuja bokor trió oldotta meg. :)
Ha a melegragasztó megszáradt, a lyukak készek, már csak a teszt van hátra, íme a végleges működés:
A palackot nem kell semminek támasztani, nem kell rögzíteni, nem fog elmozdulni, teszi a dolgát, ahogy kell! Csodás, ugye?
Ezen felbuzdulva már egy párakapu kifejlesztésén agyalunk. Ha sikerül, azt is megosztjuk a mókusokkal. Ha nem, akkor is! ;)
https://diabetika.info/pet-palackbol-esozteto-ontozo-hazilag-kep-leiras-tapasztalat/
Téma: Spórolok - PET palackból esőztető öntöző házilag + kép + leírás +tapasztalat
Nincs hozzászólás.