Természetes antibiotikumok

2014.02.04 11:41
Előzmények:
https://embers-eg.webnode.hu/news/hagyma-de-holnap-is-/
https://embers-eg.webnode.hu/news/milyen-betegsegek-ellen-hatasos-a-hetkoznapi-diolevel-nep-praktikak-/
https://embers-eg.webnode.hu/news/hasznos-holmik-gyomber/
https://embers-eg.webnode.hu/news/a-szodabikarbona-47-fele-felhasznalasa/
https://embers-eg.webnode.hu/news/hasznos-holmik-fahej/
https://embers-eg.webnode.hu/news/varosiaknak-krumplitermesztes/
https://embers-eg.webnode.hu/news/oszi-torokszirup/

https://embers-eg.webnode.hu/news/a-doktorno-aki-meglatta-a-valosagot-/

https://mkh.valosag.net/index.php/temakoeroek/tudomany/egeszseg/gyogynoevenyek/1413-maria-treben-egeszseg-isten-patikajabol


Az antibiotikumok szinte a leggyakrabban felírt gyógyszerek közé tartoznak az egész világon. Előnyük, hogy egyes fertőző betegségek esetén gyors, hatékony kezelést jelentenek tüneti szinten, hátrányuk azonban, hogy hatásukat általában nem fejthetik ki „büntetlenül”, számos mellékhatást okoznak, és ezek némelyike súlyosabb lehet, mint maga az alapbetegség.

 

Az antibiotikumokról pár szó

Ma már széles körben ismert például az antibiotikumoknak a bél- és immunrendszerre gyakorolt kedvezőtlen hatása, hogy csak egyet említsünk a káros következmények lajstromából. Mindenekelőtt azonban érdemes megfontolni, hogy előnyben részesítjük-e a szervezet számára minden esetben terhet jelentő szintetikus antibiotikumokat, a kiválóan hasznosuló és káros mellékhatásoktól mentes természetes antibiotikumokkal szemben.
Sok szaktekintély amellett foglal állást, hogy az antibiotikumok alkalmazását csak az életveszélyes fertőzésekre kellene korlátozni. Mindazonáltal nem az a cél, hogy saját kezünkbe vegyük az orvosok és egészségügyi szakemberek szerepét, hanem hogy segítsen megismerni a természetes terápiák előnyeit és lehetőségeit, laikusoknak és haladó gondolkodású szakembereknek egyaránt.

A legismertebb antibiotikum-csoportok:

1. béta-laktám antibiotikumok 
2. aminoglikozidok 
3. tetraciklinek 
4. makrolid antibiotikumok 
5. girázenzim-gátlók 
6. folsavantagonisták 
7. klóramfenikol-csoport 
8. linkozamidok

 

Top10 természetes antibiotikum

1. Aloe vera


aloe0

 

Hatóanyagok: vitaminok, ásványi anyagok, enzimek, aminosavak, esszenciális zsírsavak, szaponinok, acemannán, ez utóbbit nagy dózisban a rák- és AIDS-terápiákban tesztelik. 

Alkalmazási terület: fájdalomcsillapító, ellenállóképesség-javító, vértisztító, gyulladáscsökkentő, gombás fertőzések, bélrenyheség ellenszere, égési sérülések páratlan elixíre. Bőrápoláshoz széles körben alkalmazható oldat és regeneráló maszk formájában, hatékony ekcémák, psoriasis, neurodermatitis, acnék, különféle sebek és sérülések kezelésére.




2. Grépfrútmag-kivonat
 
Hatóanyagok: bioflavonoidok, glikozidok, naringin.
Alkalmazási terület: széles spektrumú antibiotikum, összesen mintegy 900
baktérium-, vírus és gombafajta ellenszere, ezért biztonsággal alkalmazható a legtöbb fertőzés esetén. Száj, garat, bél, hüvely területén kifejezetten jótékony, mivel ezek természetes flóráját nem károsítja, ezenkívül fogínyvérzés és -gyulladás, herpesz, acne, bőr- és körömgomba, candida albicans túlszaporodása esetén ajánlott. Mindig hígítva használandó! (Általános felületi fertőtlenítéshez is kiváló.)

 

 3. Fokhagyma

 

Hatóanyag: allicin, scordinin, garlicin, fitinsav.
Alkalmazási terület: vércukor- és vérnyomás-szabályozás, arterioszklerózis, trombózis (megelőzi az artériák és vénák meszesedését és a vérrögképződést), magas koleszterinszint csökkentése, bélfertőzések, Helicobacter pylori, gyomorfekély, epe megfelelő termelését és kiválasztását segíti, krónikus köhögés, tuberkulózis kezelésére.


 

 4. Propolisz

 

Hatóanyag: főként flavonok, flavonoidok.
Alkalmazási terület: allergia, fül-, orr-, torok, gégebetegségek, légúti megbetegedések, száj- és fogpanaszok, emésztőrendszer gyulladásai, fekélyei, húgyúti-, vese-, prosztata-, hüvelygyulladás, bőrbetegségek (herpesz, pikkelysömör, túlzott szarusodás, furunkulusok, szemölcs, tyúkszem, pelenkakiütés), zúzódások, fagyások, égések, általános immunerősítés.


 

5. Teafaolaj

 

Hatóanyagok: terpin, pinén, cimén, terpinén-4-ol, cineol.
Alkalmazási terület: általános felületi fertőtlenítés, acne, gyulladt bőr, herpesz, lázhólyagok, láb- és körömgomba, torokgyulladás, hörghurut.

 

6. Kakukkfű

 

 

Hatóanyagok: timol, karvakrol, borneol, tujanol, linalool, geraniol, cimol,
pinén, flavonoidok.
Alkalmazási terület: olaja igen hatékony széles spektrumú antibiotikum, teaként immunerősítő, pajzsmirigy-aktiváló, idegnyugtató, elpusztítja a candida albicanst.

 

 7. Vöröshagyma


Hatóanyagok: allicin, cikloallicin.

Alkalmazási terület: gyomor-, bélrendszeri panaszok, vese- és hólyaggyulladás, vesehomok, vesekő, vértisztítás, ödéma, prosztatagyulladás, arterioszklerózis, légúti megbetegedések, rákmegelőzés és kezelés.

 

8. Lapachokéreg


 

Hatóanyag: xiloidin.
Alkalmazási terület: gombás fertőzések (candida, bőr-, köröm, nemi szervek fertőzései), gyomornyugtató, fájdalomcsillapító.


 

9. Szegfűszeg

Hatóanyagok: eugenol, cariofillin.
Alkalmazási terület: olaja rendkívül erős, csak hígítva használjuk! Vírusos májgyulladás, tuberkulózis, bélférgesség, száj-, garatfertőtlenítés, fogfájás, fogínygyulladás.

 

10. Fahéj

 

Hatóanyagok: fahéjaldehid, eugenol mint fenil-propánok.
Alkalmazási terület: általános gombásodás, bőr- és bélgomba, vérzés- és fájdalomcsillapítás.
Összefoglalásul a főbb kórállapotok, melyekre hatékonyan és biztonságosan alkalmazhatók a növényi antibiotikumok:
acne, arterioszklerózis, arthritis, bőrproblémák, gombásodás, gyomor-bélrendszer betegségei, influenza és légúti megbetegedések, nőgyógyászati panaszok, sebek és sérülések, száj- és garatfertőzések, vese- és húgyúti panaszok.



....és sok más csoda, amivel élhetünk, ha van figyelmünk Rá.

 
Forrás: www.enportal.hu

Téma: Természetes antibiotikumok

Nincs hozzászólás.

Új hozzászólás hozzáadása