2038 - avagy a magyar történelem eltitkolt lapjai 5

2014.03.06 11:59

 

Kiemelt link..

https://embers-eg.webnode.hu/news/szantai-lajos-a-magyar-szent-korona-szimbologiai-megkozelitese/

 

Előzmény..

https://embers-eg.webnode.hu/news/a2038-avagy-a-magyar-tortenelem-eltitkolt-lapjai-4/

https://embers-eg.webnode.hu/news/a2038-avagy-a-magyar-tortenelem-eltitkolt-lapjai-3/

https://embers-eg.webnode.hu/news/a2038-avagy-a-magyar-tortenelem-eltitkolt-lapjai-2/

https://embers-eg.webnode.hu/news/a2038-avagy-a-magyar-tortenelem-eltitkolt-lapjai/
https://embers-eg.webnode.hu/news/a2038-kerdesek-es-talanyok-a-regenybol/

 

Kapcsolódó link..

https://embers-eg.webnode.hu/news/ii-rakoczi-ferenc-vegrendelete-pap-gabor-reszlet-a-mi-dolgunk-a-vilagban-cimu-eloadasbol-/

https://embers-eg.webnode.hu/news/szantai-lajos-ii-andras-kiraly-szentfoldi-hadjaratanak-tanulsagai-a-multban-jelenben-es-jovoben/

https://embers-eg.webnode.hu/news/toth-gyula-kitalalt-kozepkor-a-karpat-medenceben-/

https://embers-eg.webnode.hu/news/szantai-lajos-a-magyarsag-keresztutja-1-2-nagyon-ajanlott-/
https://embers-eg.webnode.hu/news/szent-laszlo-herma-titka/
https://embers-eg.webnode.hu/news/szantai-lajos-szent-laszlo-nagyon-ajanlott-/
https://embers-eg.webnode.hu/news/a-magyar-tortenelem-sarokpontjai-nem-agancsok-voltak-azok-hanem-szarnyak-/
https://embers-eg.webnode.hu/news/kepes-kronika-kronika-a-magyarok-tetteirol/

embers-eg.webnode.hu/news/szent-imre-napjan-/
https://embers-eg.webnode.hu/news/a-kepes-kronika-kepei-tobb-mint-illusztracio-/

https://embers-eg.webnode.hu/news/szantai-lajos-a-boldogasszony-csillagkoronaja-1-2/

https://embers-eg.webnode.hu/products/hagyomanyorzes/

https://embers-eg.webnode.hu/products/kepes-kronika/

 

 

Tudta-e, hogy a  Szent Korona , és a 12 Kristálykoponya között a XI. század óta feltételezhetően szoros kapcsolat lehet? A pontos miértje is kiderül majd a regényből. De hamarosan születik még néhány poszt a Kristálykoponyákról is ezen az oldalon

 

 

Tudta-e, hogy a Habsburgok ha nem is betegesen, de azért lehetőleg mindenáron ragaszkodtak megszerzett királyi címeikhez, uralkodói rangjaikhoz, így ezekről akkor sem mondtak volna le szívesen, ha netán fiúágon kihaltak volna. Éppen ennek érdekében, még 1703-ban I. Lipót és József főherceg kidolgozta a Pragmatica Sanctiot, amelyet a háborús állapotok miatt csak 10 évvel később hoztak nyilvánosságra. Ennek értelmében egyrészről biztosították Károly, illetve a későbbi uralkodók birtokainak oszthatatlanságát, valamint az örökösödés kidolgozott rendjét, amely immáron a leányági utódlást is tartalmazta.

 

 

Tudta-e, hogy II. Rákóczi Ferenc az elbukott Szabadságharc után sem adta fel, és hátralévő életét, azaz közel negyedszázadot arra áldozott fel, hogy a Szent Korona titkát is kutassa?

 

 

Tudta-e, hogy mindjárt a második királyunk kétszer is megkoronáztatott? Igen, Orseoló Péter, miután háromesztendőnyi uralkodás után 1041-ben megbukott, Aba Sámuel után 1044-ben még visszatért a trónra két bő esztendőre, hogy aztán 1046-ban I. András, pontosabban a pogány seregek az életére törve második uralkodását is igencsak rövidre szabják…

 

 

Tudta-e, hogy I András királyunk volt az első a sorban, akit nem a mindenkori magyar katolikus egyház feje, Esztergom érseke koronázott meg? Sőt, nála fordult elő először, hogy a korona nem is volt az országban, amikor trónra lépett. Ahol egyébként a negyedik király volt a sorban, bár 1046-ra már az övé volt az ötödik koronázás, hisz elődje, Orseoló Péter duplázott…

 

 

Tudta-e, hogy Tergovistye duplán nevezetes hely a románok történelmében? Egyfelől itt végezték ki a XX. század egyik legszörnyűbb diktátorát, Nicolae Ceausescu-t és nejét. Másrészt viszont A 2038 könyv egyik legbizarrabb története is itt játszódott fél évezreddel ezelőtt: Vlad Tepes a falu akkori koldusain állt szörnyű bosszút. Elevenen égette el őket, majd holtesteikkel táncra perdült. A Drakulaként is elhíresült bán horrorba illő további sztorijai, Hunyadi Mátyáshoz fűződő viszonya is megismerhető lesz az áprilisban megjelenő könyvből.

 

 

Tudta-e, hogy II. András királyunk, akinek a nevéhez az Aranybulla is fűződik, a 18. uralkodónk volt a sorban? Talán nem véletlen a számmisztika szerinti „nagykorúságra” utaló sorszám, hisz e törvény ereje máig ható.

 

 

Tudta-e, hogy VII. Gergely „lopatta vissza” a Szent Koronát? 1079 januárjában a pápa megelégelte, hogy a kereszténység oly fontos bástyájában emberöltő óta szinte adják-veszik egymásnak a trónt, így egy kis létszámú, ám annál hatékonyabb, válogatott zsoldosokból álló századot szervezett. Akiknek egyetlen küldetésük volt csupán, hogy Salamont fosszák meg életétől, és a magyar királyok legfontosabb tárgyától. Ám ez nem ment olyan könnyen. Súlyos harcok kezdődtek, amelyek közel egy hónapon át tartottak. Február utolsó napjaiban végül egy parasztnak öltözött zsoldos lopakodott be Salamon táborába. Napokon át elvegyülve a tábor népével, figyelte, leste a pillanatot, amikor megkaparinthatja a koronát. Talán már két hete is ott lehetett, amikor végre alkalma nyílt akcióba lépni. Salamon a női szolgálók sátra felé vette az irányt, nem kicsit kapatosan. Észre sem vette, hogy őrizetlenül hagyta sátrát. A katonának több sem kellett, besurrant, és ruházat alá rejtette a koronát. Hogy még véletlenül se legyen feltűnő távozása, beállt abba a sorba, ahonnan az erdőbe fát vágni küldték a fél szolgasorban lévő helyi lakosságot. Így már a következő hajnalon csatlakozni tudott zsoldos társaihoz. Akik az eredeti parancs szerint jártak el, amely úgy szólt, ha Salamont megölik, azonnal vihetik a koronát László udvarába, ha nem, Róma felé kell venniük az irányt. De azért még útba ejtették Visegrádot, ahol „házi őrizetbe” helyezték a már bukott királyt.

 

 

Tudta-e, hogy egyes felvetések szerint László király sosem koronáztatta meg magát? Ha igaz, akkor ő is csatlakozott uralkodóink azon-, szerencsére szűk táborába, akik nem részesültek a Szent Korona beavatásában. Igaz, egészen más okból, mint például a „kalapos királynak” hívott II. József, hisz Szent László az „égi koronázásra” vágyott, ezért nem kért az e világiból…

 

 

Tudta-e, hogy maga VII. Dukász Mihály bizánci császár is Gézát ismerte el a magyar királynak 1075-ben a Salamonnal vívott családi viszályban? Aki egy sima aranykoronát is küldetett, hogy azzal avassák uralkodóvá. Végül Géza úgy döntött, hogy a bizánci császár felhatalmazása és birodalmának támasza a korona hatalmát is erősítheti. Így az ajándékba kapott koronáról leszereltette Dukász Mihály arcmását, amely méretében tökéletesen illeszkedett István koronáján található szentképekhez. Így adta magát az a remek ötvözet, hogy a bizánci ötvösök remekművét egy ügyes magyar mester segedelmével a Szent Koronához rögzítsék. Méghozzá a főpapok útmutatása alapján az ismeretlen szentség mozaikjának helyébe. Nem véletlen, hisz ez volt a „hibás” alkatrész, amely András óta a vesztét okozta mindegyik királyi utódjának. Igaz, ahhoz, hogy ezt a tervét véghez tudja vinni, meg kellett volna szereznie a koronát Salamontól. Így maradt számára a bizánci aranyozott fejék, az eredeti híján csak azzal koronázhatták meg.

 

 

 

Tudta-e, hogy Nagy Lajos királyunk nevét egykoron a fél kontinensünk dicsőítette? Az 1300-as évek derekán dúló pestis Európa lakosainak kétharmadát megölte, a maradék egyharmad azonban még inkább hívő lett. Lajos pedig a kontinensen élők egy jelentős részének bálványa, miután sokan a pestis elvonulását összekötötték az itáliai háborúk tiszta voltával, amelyért cserébe járt az isteni igazságszolgáltatás.

 

 

Tudta-e, hogy Búvár Kund egymaga győzte le a világ akkori egyik legfélelmetesebb hadseregét?  Orseoló Péter halála  után I. András következett a trónon, ám a német-római császársággal öt éven át tartó háború következett. 1051-ben Henrik ismét elindult seregeivel, ezúttal végig a Duna vonalát követve próbált benyomulni az országba. Pozsonyig jutott, ahol egy Búvár Kund nevű várvédő járt túl az eszén: egyik éjszaka kiúszott a német hadihajók közé, és egyenként fúrta meg azokat, így többségük elsüllyedt, a császár tisztjei pedig szégyenükben, úgyhogy ismét súlyos vereséget szenvedve kullogtak haza. Pedig ekkorra Pozsonyba látogatott XI. Leó pápa is, hogy közvetítsen a felek között. Andrásnak egyetlen alkuja volt csupán, azonnal hatállyal szolgáltassa vissza neki a Péter által eltékozolt magyar koronát. Végül 2 hét leforgása alatt meg is járta egy követ az utat az apostoli székhely és Fehérvár között, így a koronázási ékszer ismét a magyar király kezébe került. Megelőlegezett beiktatása ezzel vált ténylegesen.

 

 

Tudta-e, hogy Orseoló Péter 1044-ben az ország legjobb ötvöseit gyűjtötte egy csapatba a német-római császár parancsára? Erdély aranybányáiból a legdrágább köveket hozatta Fehérvárra. Egy különleges lándzsa készítésébe kezdtek, amely az isteni erőt volt hivatott elvágni. A Bajorföldről hozatott mágusok ugyanis azt tanácsolták, egy színtiszta, magyar földről származó aranylándzsa képes lesz a magyarság hatalmát széttörni, csupán a korona közepébe kell azt vágni, és máris a lándzsát kézben tartóé lesz a földöntúli erő…

 

Fénykép: Jó ebédhez és a leendő olvasókhoz szól a hatodik változata a  2038 könyv borítójának. Ez hogy tetszik?

 

A 2038 leendő olvasóival együtt szeretnénk alakítani a borítót, így már a negyedik változatot tesszük itt közszemlére. Az önök véleménye is számít majd, hogy végül melyik mellett döntünk.

 

https://www.facebook.com/2038aregeny

 

Téma: 2038 - avagy a magyar történelem eltitkolt lapjai 5

Nincs hozzászólás.

Új hozzászólás hozzáadása