Szerelmi szimbólumok – A régi világban sokkal kevesebb magányos ember volt, mint manapság. Az emberek már gyermekkoruktól kapták azt a programot a szimbólumok közvetítésével, hogy az emberi élet alapegysége a család. A boldog család szimbóluma több helyen megjelent a lakótérben. A legjobb helye ennek a szimbólumnak a mai lakásokban a konyha-étkezőben van, ami jó esetben a lakás központi részén helyezkedik el.
Korunkban egyre több a gyermekre vágyó meddő nő, akiknek a legjobban a tulipán, illetve a kelyhes virágmotívumok ajánlhatók. Nem véletlen az sem, hogy a női bútordarabra, amit tulipános ládának hívunk, éppen a tulipánmotívumok kerültek. A befogadás, a nőiességet erősítő szimbólumot akár a nemi egyesülést is jelképezhetik, fordított szívvel a közepükön.
A gyermekáldásra vágyó nőknek javasolható a következő honfoglaláskori motívum is, ami a női teremtő erőket serkenti.
A növekedés, a megújulás minden ember életének mozgatórugója kell, hogy legyen, ha teljes életet kíván élni. Az életfa a folyamatos fejlődést szimbolizálja, a lakásban a legjobb helye a keleti oldalon van.
A termékenység, bőség szimbólumok nemcsak az anyagi bőséget, hanem a lelki és szellemi gazdagságot is serkentik, mint például a csodaszarvas, ami az erőt, a termékenységet, a szellemi fejlődést, tudást is szimbolizálja.
A védelmi szimbólumok hatalmas erővel bírnak. A székelykapuk csodálatos díszítményei adták és adják ma is a család védelmét. Azt tartották őseink, hogy minden, amit a teremtéssel kapcsolatos, rontáselhárító erővel bír. Így kerültek a tulipános virágmotívumok a kapukra. Továbbá a körkereszt, ami a legerősebb ősi szimbólumok egyike. A Nap és a Hold, a férfi és a női energiák egyensúlyát is segíti. Ezeket a szimbólumokat akár egy lakás bejárati ajtajára is felrakhatjuk és ott is ugyanolyan erővel fognak hatni.
A magyar térrendezés elvei alapján fontos, hogy először rakjunk rendet az életterünkben és utána kezdjük el díszítgetni. A szimbólumok erőt adnak, örömöt sugároznak mindenki felé. Használjuk hát ma is ezt az örökséget otthonainkban.
További információ: www.magyarterrendezes.hu
Németné Wéber Gabriella
https://mkh.valosag.net/index.php/temakoeroek/magyarsag/1368-si-magyar-szimbolumok-mai-lakasokban